Jak namierzyć telefon komórkowy? Cz. I

15 czerwca 2016

namierzanie telefonu dziecka Wielu rodziców wykorzystuje namierzanie telefonów komórkowych do sprawdzenia gdzie są i co robią ich pociechy. Również namierzanie telefonu wykorzystywane jest do sprawdzenia współmałżonka i jego poczynań. Jak funkcjonuje tego typu usługa i jak z niej korzystać?

To pytania jakie najczęściej pojawiają się odnośnie tych aplikacji i sposobu ich uruchomienia w telefonie. Jeszcze niedawno takie usługi były przywilejem możnych tego świata i najważniejszych osób w państwie, jednak obecnie każdy może już z tego typu udogodnień korzystać. Lokalizacja telefonu komórkowego, to nic innego jak określenie jego współrzędnych geograficznych z dokładnością do kilkudziesięciu lub kilkunastu metrów. Można to osiągnąć kilkoma sposobami, każdy sprawdzony już przez wiele osób i mający swoich zwolenników.

Wszystko zależy od tego co nam bardziej odpowiada i jakie możliwości ma nasz telefon komórkowy. Metody lokalizacji dzielą się na dwie grupy, jedna polega na namierzaniu według numeru, druga na wykorzystaniu sygnału GPS. Zacznijmy od grupy pierwszej, czyli opierającej się na tym, że każdy telefon posiada swój własny, unikatowy numer zwany IMEI. W tej metodzie telefony komórkowe poprzez połączenie ze stacją bazową wymieniają się danymi, co polega na przesyłaniu numeru IMEI oraz numeru przypisanego do karty SIM.

Zatem lokalizacja telefonu w tym przypadku polega na pomiarze sygnału i jego natężenia pomiędzy tym urządzeniem a stacja bazową, zwaną BTS-em. Dzięki tak prostemu systemowi i wykorzystaniu podstawowych informacji z telefonu, można określić jego położenie z dokładnością nawet do 50 metrów na terenie zabudowanym w mieście, natomiast na wolnej przestrzeni i w miejscach o słabszej zabudowie z dokładnością do 300 metrów.

ustalanie lokalizacji telefonu Jest to spowodowane odległością nadajników, ponieważ w miejscach słabiej zaludnionych nadajników jest mniej wiec ciężko bardziej precyzyjnie określić położenie telefonu. Dzięki tej metodzie użytkownik nie ma możliwości wychwycenia próby namierzenia telefonu, ponieważ nie trzeba ingerować w system telefonu, zatem jest dyskretniejsza i częściej wykorzystywana do wyśledzenia telefonu dzieci czy też niewiernego partnera.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować