Czy namierzenie telefonu komórkowego jest możliwe? – cz. II

17 czerwca 2016

namierzanie telefonu sygnałem GPSInną metodą namierzenia telefonu jest system bazujący na GPS. Jest to bardzo skomplikowany i złożony system nawigacji satelitarnej, który z bardzo dużo dokładnością potrafi określić nam położenie danego urządzenia elektronicznego.

Dzięki systemowi GPS można określić z dokładnością do kilu metrów, gdzie znajduje się urządzenie. System ten oparty jest na bazie 24 satelitów, które krążą wokół Ziemi, a także stacji kontrolnych oraz monitorujących system naziemny. Do tego wszystkiego poprzez odpowiednie odbiorniki podłączone jest urządzenie komórkowe, które musi posiadać wbudowany GPS. Oprócz GPS może mieć także możliwość podłączenia odbiornika zewnętrznego oraz połączenie internetowe w telefonie, bez różnicy czy jest to Wi-Fi czy tez GPRS.

Wszystkie metody namierzania telefonu za pomocą sygnału GPS są bardzo skuteczne i bardzo często wykorzystywane. Jedyną ich wadą jest to, że nie można ich wykorzystać bez wcześniejszego wejścia na namierzany telefon, zaś to może wychwycić użytkownik tego urządzenia. Sygnał GPS może być wykorzystany przeważnie na wolnej przestrzeni i może zaniknąć jeśli użytkownik telefonu będzie przebywał w budynkach zamkniętych. W Polsce prawo stanowi o tym, że bez zgody użytkownika telefonu nie można go namierzyć.

Jeśli z takich udogodnień chce skorzystać np. pracodawca, do którego należą telefony ale udostępnia je pracownikom, to musi wcześniej uzyskać zgodę na wprowadzenie takiej usługi do udostępnionego telefonu. Jak widać namierzanie telefonu jest możliwe i stosowane dosyć często, w wielu przypadkach kiedy jest to wymagane.

metody namierzania telefonu Metoda która oprócz sytemu GPS jest także wykorzystywana, jest metoda mniej pewna i precyzyjna, jednak dosyć popularna, opierająca się na identyfikacji numeru IMEI. W tym przypadku nie ma konieczności ingerencji w telefon jaki chcemy namierzyć, wszystko jest przeprowadzane zdalnie z wykorzystaniem sygnału telefonu. Podstawowym wymogiem jest utrzymanie łączności z telefonem komórkowym. Jest to skuteczna i sprawdzona metoda, która często wykorzystują osoby prywatne.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować