Lokalizacja telefonu za pomocą Internetu i Google. Poradnik cz. I

8 czerwca 2016

poszukiwanie telefonu za pomocą google Obecnie utrzymanie czegokolwiek w tajemnicy i ochronie przed wpadnięciem w niepowołane ręce, wymaga nie lada wiedzy i znajomości systemów elektronicznych. W dobie obecnej technologii możliwości inwigilacji w nasza prywatność są ogromne, zatem postarajmy się o ochronę i zachowanie choć części naszej prywatności.

Jeszcze do niedawna taka ochroną dysponowali tylko nieliczni, jednak dzięki rozwojowi technologii mamy dziś do dyspozycji szereg narzędzi które pomogą nam się ustrzec kradzieżą danych oraz informacji poufnych. Bardzo dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest zachowanie blokad i odpowiednich ustawień ochrony w np. telefonach, ponieważ możliwość wejścia i sprawdzenia naszych prywatnych poczynań są nieograniczone jeśli w porę nie zabezpieczymy się przed tym.

Na stronach internetowych jest cały szereg informacji o przeróżnych usługach i udogodnieniach jakie możemy wprowadzić na telefony w celu ułatwienia życia i codziennych spraw. Jednak niesie to ze sobą ryzyko wtargnięcia do urządzeń elektronicznych osób niepowołanych które mogą wykorzystać uzyskane informacje o nas. Bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że uruchamiając niektóre aplikacje i programy na telefonach, automatycznie mogą dać dostęp do danych wielu postronnym osobom, co może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Jedną z usług jakie cieszyły się największą popularnością wśród użytkowników, była Google Latitude, która umożliwia pokazywanie naszej aktualnej lokalizacji.

Aplikacja Google Latitude Po zainstalowaniu możemy widzieć, gdzie znajdują się nasi znajomi, których zaprosiliśmy do serwisu, i oczywiście oni także widza nasza lokalizację. Zastanówmy się jednak czy chcemy, aby nasi znajomi bliżsi i dalsi wiedzieli gdzie dokładnie się znajdujemy obecnie. Działa to bardzo prosto, na zasadzie wykorzystania nadajnika GPS, który pobiera współrzędne geograficzne naszego urządzenia i urządzeń wszystkich znajomych, a następnie zostają one przesyłane na serwery. System ten działa poprzez wykorzystanie połączenia nietrentowego jakie mamy w telefonie, czyli za pośrednictwem Wi-Fi, lub też GPRS.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować