Jak zlokalizować zagubiony smartfon?

24 czerwca 2016

aplikacje lokalizujące smartfona Strata telefonu potrafi zaboleć. Oznacza to dla nas utratę nie małych pieniędzy, ale także zapisanych i przechowywanych w nim plików. Dla wielu osób to właśnie utrata danych jest o wiele bardziej dotkliwa niż strata czysto materialna.

Każdy z nas może przez roztargnienie zgubić swój telefon. Najważniejsze jednak, aby po takim fakcie zachować zimną krew. W tej chwili są specjalne narzędzia, które pozwolą nam zlokalizować zagubiony smartfon. Urządzenia ta stają się coraz bardziej nowoczesne. Wiele z nich możemy więc nawet zablokować na odległość, napisać wiadomość do znalazcy, licząc na jego uczciwość. Jeśli znalazca nie poczuje się zobowiązany do oddania naszej zguby, w ostateczności nie pozostanie nam nic innego, jak wykasowanie zapisanych w nim danych.

Aplikacje zabezpieczające smartfony Kradzież czy zgubienie telefonu to nie wszystkie zagrożenia, które na nas czyhają. Zawsze może się zdarzyć sytuacja, w której osoby przez nas nieuprawione zyskają dostęp do naszych filmów, prywatnych zdjęć, poznają nasz login lub hasło. Zawsze też istnieje możliwość, że na naszym telefonie zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Przed tego typu zagrożeniami możemy się jednak zabezpieczyć korzystając ze specjalnych aplikacji.

Warto przede wszystkim zainstalować na smartfonie dobry program antywirusowy. Jak weryfikować hasło? Są pewne konta internetowe, które są dla nas z jednej strony bardzo ważne, z drugiej zaś często użytkowane. Wiele osób bardzo chętnie korzysta na przykład z możliwości, jakie daje chmura iCloud. Są także użytkownicy, którzy chętnie w App Store kupują aplikacje.

telefon zabezpieczony hasłem Te i podobne im konta powinniśmy więc zabezpieczać podwójnym hasłem. Dwuetapowa weryfikacja, podczas której musimy podać nie jedno, ale dwa hasła jest bardzo dobrym sposobem zabezpieczenia. Decydując się na taką dwuetapową weryfikację pamiętajmy, że tylko jedno z haseł musimy wymyślić sami. Dwa etapy weryfikacji, podwójne hasło są jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie swojego telefonu. Takie podwójne hasło o wiele trudniej będzie złamać.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować