Jak zlokalizować telefon przez Internet?

10 czerwca 2016

lokalizacja telefonu przez internetCzasem każdemu zdarza się zawieruszyć gdzieś swój telefon. Są dzisiaj narzędzia, które umożliwiają nam jego zlokalizowanie. Aby udało się odnaleźć zagubiony telefon, nie musi on nawet posiadać wbudowanego odbiornika GPS.

Zlokalizowanie takiego telefonu jest możliwe dzięki przekaźnikom telefonii komórkowej, które znajdują się najbliżej nas. Oczywiście lokalizacja ta nie będzie aż tak bardzo dokładna, jak będzie to miało miejsce w przypadku lokalizowania telefonu z wbudowanym odbiornikiem GPS. Najmniej skuteczną metodą lokalizowania telefonu jest metoda korzystania z Wi-Fi, która polega na sprawdzeniu IP. Czasem lokalizacja ta jest mocno błędna. Inne metody są bardziej dokładne.

Czy korzystanie z Google Latitude jest bezpieczne? Decydując się na skorzystanie z tej aplikacji, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy w stanie sprawdzać, jakie informacje aplikacja udostępni innym użytkownikom. Ze swojej strony Google zrobiło bardzo wiele, aby zapewnić nam możliwość kontroli. Dla użytkowników została między innymi udostępniona opcja, która pozwala ukryć ich lokalizację. Możemy ukryć się więc zarówno przed wszystkimi użytkownikami, jak również tylko przed niektórymi, dowolnie przez nas wybranymi, osobami. Usługę można wyłączyć w dowolnym momencie. Aplikację możemy bez trudu dostosować do swoich potrzeb. Tylko od nas zależy, jaką ilość informacji udostępnimy.

Google lokalizuje Twój telefon Mamy więc możliwość sprawowania kontroli nad usługą lokalizacji telefonu. Osoby, które po raz pierwszy korzystają z aplikacji niestety bardzo często nie wiedzą, że mają taką możliwość. Co więcej zapominają o jej wyłączeniu. Zanim więc skorzystamy z aplikacji, powinniśmy przemyśleć wszystkie zalety i wady korzystania z niej. Nie w każdym przypadku korzystanie z aplikacji jest naprawdę konieczne. Na pewno jednak warto ją polecić osobom, które używają telefonów nie tylko do komunikowania się, ale także do przechowywania ważnych dokumentów. Jest to również aplikacja przydatna osobom, które wykorzystują telefon, aby zarządzać różnymi kontami.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować