Czy możliwa jest lokalizacja telefonu tylko na podstawie jego numeru?

20 czerwca 2016

szukanie telefonu komórkowegoNa pewno wśród użytkowników telefonów komórkowych są osoby, które zastanawiają się, czy do zlokalizowania telefonu należącego do osób trzecich jest możliwe na podstawie znajomości numeru telefonu.

Taka lokalizacja byłaby niezwykle prosta. Wystarczyłoby poświęcić tylko kilka chwil, aby wpisać numer telefonu osoby, którą chcemy zlokalizować, aby dowiedzieć się, gdzie poszukiwana przez nas osoba i jej telefon aktualnie się znajdują. Czy taka lokalizacja jest w ogóle możliwa? Czy uda nam się zlokalizować telefon po jego numerze? Na pewno niejeden/niejedna z nas oglądała filmy szpiegowskie, których bohaterowie niezwykle szybko lokalizowali telefon jedynie na podstawie jego numeru.

Zlokalizowanie telefonu przez bohaterów takich filmów trwało zaledwie klika sekund. Czy w realnym życiu jest to także możliwe? Niestety nie. Trzeba bardzo mocno w tym momencie podkreślić, że jeśli znajdziemy stronę, która gwarantuje nam zlokalizowanie telefonu tylko na podstawie jego numeru, to taką stronę musimy szybko opuścić.

Właściciel takiej strony jest po prostu nie uczciwy. W żadnym wypadku nie należy na takiej stronie podawać numeru telefonu, ani też wysyłać sms. Narazimy się w ten sposób na spore wydatki, sms te są bowiem płatne i to całkiem sporo. Bardzo szybko zaczniemy także dostawać sporą liczbę spamów, a nie o to nam przecież chodzi.

Na pewno korzystając z takiej strony nie uda nam się zlokalizować telefonu. Nie jest możliwe namierzenie telefonu wyłącznie na podstawie jego numeru. Przynajmniej na razie nie ma firm zajmujących się komercyjnie świadczeniem tego typu usługi. Na pewno chcielibyśmy dowiedzieć się, dlaczego namierzenie komórki po numerze jest niemożliwe?

Każdy użytkownik telefonu komórkowego powinien wiedzieć, że numer na karcie SIM nie jest przypisany do konkretnego telefonu. Kartę możemy w ciągu zaledwie kilku sekund wyjąć i przełożyć ją do innego telefonu. Do jednej karty SIM może zostać dopisanych kilka różnych numerów telefonów komórkowych. To dlatego do zlokalizowania telefonu nie wystarczy tylko jego numer.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować