Aplikacja antywirusowa zlokalizuje nam telefon

6 czerwca 2016

antywirus lokalizujący telefon Utrata smartfona to nie tylko utrata samego urządzenia. W dzisiejszych czasach jest to już po prostu mały i niezbędny komputer, na którym trzymamy rożne ważne dane i korzystamy z niego do komunikowania się z serwisami trzecimi.

Smartfon staje się do nich kluczem. Co więcej, jest to urządzenie będące cały czas z nami i służące do komunikacji, więc jest na nim wszystko od kontaktów po prywatne zdjęcia stanowiące jedyne pamiątki z wycieczki bądź spotkania. Producenci aplikacji antywirusowych chronią nas zazwyczaj przed stratami w tych dziedzinach poprzez chronienie nas przed wirusami, ale niektóre aplikacje antywirusowe mają dzisiaj także możliwość zlokalizowania zagubionego lub skradzionego telefonu.

Pierwsze kroki w wyniku zagrożenia

Kiedy telefon znajdzie się poza naszą kontrolą, trzeba reagować szybko, ponieważ z tego urządzenia można skorzystać do zalogowania się do naszych portali społecznościowych, a nawet do naszego konta w banku. Najlepszą reakcją jest natychmiastowa zmiana haseł we wszystkich serwisach połączonych z telefonem i ręczne odmówienie telefonowi dostępu w tych serwisach. Trzeba też zablokować swoje karty płatnicze i powiadomić policję o stracie, zwłaszcza jeśli został skradziony. Kradzieży jest coraz mniej, ponieważ nowoczesne telefony mają systemy ochrony przed nieautoryzowanym dostępem, ale odpowiednio nastawiony złodziej jest w stanie obejść wszystko.

Antywirus na pomoc

pomocny antywirus Antywirusy stosują kilka mechanizmów, które mogą być nam w tym momencie pomocne. Najważniejszy z nich to oczywiście sama lokalizacja. Jeśli tylko telefon posiada moduł GPS, dostęp do Internetu oraz odpowiedni program antywirusowy, możliwe jest znalezienie dokładnej lokalizacji urządzenia dzięki stronie internetowej producenta programu. Inne programy pozwalają na wykonanie zdjęcia osoby posiadającej telefon w czasie, kiedy go lokalizujemy, do czego oczywiście niezbędny jest przedni aparat fotograficzny. Możliwe jest też poinformowanie nas, także ze zdjęciem, jeśli ktoś majstruje przy karcie sim.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować