Telefon bezpieczny dzięki systemowi Android

13 czerwca 2016

namierzanie systemu Android Określanie smartfonów mianem telefonów to dzisiaj wręcz nieporozumienie. Telefon był urządzeniem do dzwonienia, a w smartfonach ta funkcjonalność jest jedynie małym dodatkiem do całej gamy innych możliwości, jakie pojawiają się dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej, dużej zamieci i zwłaszcza dzięki systemowi operacyjnemu.

Jednym z nich jest tytułowy android, który wręcz zachęca do korzystania z niego jak z komputera, umożliwia komunikację z Internetem, łączy nas z bankiem i portalami społecznościowymi, a także przechowuje nasze zdjęcia. Kiedy stracimy takie urządzenie, sytuacja jest krytyczna. Krytyczna, ale bardziej alarmowa niż beznadziejna. Jeśli nie wiemy, gdzie jest nasz telefon, nie musimy rwać włosów z głowy. W pierwszym kroku warto jest zadzwonić na swój numer telefonu.

Może się okazać, że za łóżkiem czy w łazience coś nagle zacznie dzwonić i zguba znaleziona. Metoda nie zadziała, jeśli telefon jest wyciszony, ale i na to jest sposób. W managerze swojego konta Google jest zakładka dotycząca telefonów i innych urządzeń mobilnych, którą warto jest dobrze poznać. Jedną z opcji w niej schowanych jest możliwość włączenia dzwonka telefonu na maksymalną głośność na czas pięciu minut. Wtedy nawet wyciszony telefon zacznie głośno oznajmiać swoje położenie.

lokalizacja telefonu To niestety nie będzie skuteczne, jeśli telefon jest gdzieś dalej od nas, na przykład wypadł nam w samochodzie lub co znacznie gorsze, został skradziony. W takim przypadku należy skorzystać z zakładki lokalizacji telefonu. Jeśli tylko jest w miejscu, które wyłapuje sygnał GPS i posiada połączenie z Internetem, na specjalnej mapce pokaże nam się dokładna lokalizacja telefonu. Miejsce jego pobytu zostanie wskazane z dokładnością kilku metrów, więc nawet jeśli leży gdzieś w trawie, jego odszukanie nie będzie za trudne.

Jeśli namierzanie się nie uda lub po prostu boimy się, że urządzenie może nawet przypadkiem znaleźć się w niepowołanych rękach, należy natychmiast zablokować dostęp telefonu do naszego konta Google oraz anulować wszystkie możliwości wykorzystania telefonu do wyrządzenia nam szkód finansowych, czyli zablokować karty płatnicze i numer telefonu u operatora.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować