Jak aplikacja Android pozwala namierzyć smartfon?

29 czerwca 2016

aplikacja Android namierzająca telefon Smartfon z zainstalowaną w nim aplikacją Android to coś więcej niż tylko zwykły telefon. Pełnią one rolę przenośnych komputerów, z których logujemy się do skrzynek pocztowych, serwisów i kont bankowych.

Wykorzystujemy je także do przechowywania bardzo różnych danych, często bardzo osobistych filmów, czy zdjęć. Utarta smartfona to więc nie tylko poważna starta finansowa, ale także ryzyko, że nie odzyskamy już przechowywanych w nim danych. To również bardzo poważne ryzyko, że dane te trafią w niepowołane ręce. Dlatego, jeśli padliśmy ofiarą kradzieży powinniśmy zachować trzeźwy umysł, aby móc szybko zabezpieczyć swoje pliki. Taką możliwość stwarza Google.

Wszystkie osoby, które mają zainstalowaną aplikację Android mogą skorzystać z tej możliwości lub wybrać ofertę innych firm. Jakie narzędzie oferuje Google? Nosi ono nazwę Menadżera urządzeń Android. Pozwala ono zlokalizować lub zablokować zdalnie każdy telefon z tą aplikacją. Aplikację możemy ściągnąć ze strony Google Play. Instalację pobieramy ze wspomnianego sklepu i instalujemy na swoim smartfonie. Musimy jednak pamiętać, że telefon zostanie namierzony tylko wtedy, kiedy zostanie włączony w nim GPS.

wyszukiwanie urządzeń z AndroidemNie zapomnijmy więc tego zrobić wchodząc w zakładkę Lokalizacja. Czynności, które musimy wykonać namierzając telefon Jeśli tylko zorientujemy się, że skradziono nam telefon, musimy jak najszybciej uruchomić wspomniane wyżej narzędzie korzystając z urządzenia, na którym aplikacja Android została zainstalowana. Do usługi zyskamy dostęp, kiedy zalogujemy się za pomocą hasła i swojego konta w Google. Po chwili zostaną wyświetlone urządzenia z Androidem, które są naszą własnością. Musimy więc wybrać tylko urządzenie, które chcemy zlokalizować. Nie mamy dostępu do urządzenia z Androidem W tym przypadku możemy namierzyć skradziony smartfon korzystając z przeglądarki, na której także udostępniany jest Menadżer urządzeń Android. Aby z niego skorzystać, będziemy musieli zalogować się na konto Google. Po chwili naszym oczom ukaże się mapa ze zlokalizowanym smartfonem.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować