Co możemy zrobić, kiedy nasz telefon zostanie skradziony?

22 czerwca 2016

postępowanie w przypadku skradzenia telefonu Trudno nam sobie wyobrazić życie bez smartfona. Korzystamy z niego nie tylko jako narzędzia komunikacji, ale także korzystamy z Internetu, wielu aplikacji, przechowujemy w nim ważne dane. Nic więc dziwnego, że jego kradzież lub zgubienie staje się prawdziwą katastrofą.

Co możemy zrobić w takich sytuacjach? Czy możemy się przed nimi zabezpieczyć na przyszłość? Jak postępować po zgubieniu telefonu? Osoby zabiegane, czy roztargnione gubią nie tylko kluczyki od samochodu. Bardzo często ofiarą ich roztargnienia pada także smartfon. Najczęściej, kiedy zauważymy jego utratę wpadamy w panikę. Ale nad swoimi negatywnymi emocjami warto szybko zapanować i rozpocząć działania, które pomogą nam go odnaleźć.

Oczywiście najpierw warto zastanowić się, gdzie mogliśmy pozostawić swój telefon. To najprostszy sposób na odnalezienie zguby. W jego odszukaniu mogą nam pomóc znajomi czy ktoś z rodziny. Muszą oni tylko zadzwonić na nasz telefon. Jeśli tylko nie wyłączyliśmy w nim dźwięku, na pewno szybko go zlokalizujemy. Jeśli nie możemy skorzystać z pomocy znajomych, możemy skorzystać z jednej z aplikacji, które służą lokalizacji zagubionych telefonów. Aby z nich skorzystać musimy mieć włączoną aplikację GPS i transfer danych.

Musimy więc zainstalować Menadżer urządzeń Android.

odszukanie skradzionego telefonu Na ekranie komputera zostanie wyświetlona mapa, na której zostanie zaznaczony punkt, w którym znajduje się nasz telefon. Nie zapominajmy, że zgubiony telefon może łatwo paść łupem złodzieja. Nigdy nie możemy mieć pewności, że tak się nie stało i w naszym przypadku. Kiedy więc zgubimy telefon i nie odnajdziemy go, powinniśmy czym prędzej zgłosić się do operatora, aby zablokować kartę SIM. Unikniemy w ten sposób konieczności płacenia bardzo wysokiego rachunku. Jeżeli mamy pewność, że telefon został nam skradziony musimy również powiadomić o zdarzeniu policję. Jest szansa, że go odzyskamy. Nie zapominajmy, że większość modeli smartfonów ma zainstalowane aplikacje, dzięki którym możemy je nie tylko zlokalizować,ale także wyczyścić znajdujące się w nich dane.

Autor

Mahlerfestival.pl

To może Cię zainteresować